جزئیات خبر


مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران:

برنامه‌ای برای ساخت کمباین برنج در دستور کار نیست

برنامه‌ای برای ساخت کمباین برنج در دستور کار نیست
1395/6/13

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران گفت: برنامه ای برای ساخت کمباین برداشت برنج در این شرکت در دستور کار نیست.

مهندس سعید توسلی در گفت و گو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به میزان تقاضای موجود و سطح زیر کشت برنج در کشور، ساخت این دسته از کمباین ها در داخل کشور دارای توجیه اقتصادی نیست.

وی ادامه داد: واردات فراوان این کمباین ها توسط شرکت های خصوصی مختلف و همچنین هزینه بالای تولید داخلی در مقایسه با نمونه های خارجی، بر این موضوع بی تاثیر نبوده است.

توسلی درباره ویژگی های منحصر به فرد کمباین های برداشت برنج گفت: کم هزینه بودن قیمت تمام شده این دستگاه ها، قابلیت برداشت سایر غلات مانند گندم، به ویژه در زمین های کوچک و خرده مالکی، کاربرد زیاد و درآمدزایی مناسب برای کمباین دار، از جمله این ویژگی ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: علاوه بر این، می توان به جلوگیری از برداشت کند، سخت و طاقت فرسای سنتی با دست و نیز مصرف پایین سوخت، هزینه تعمیر، نگهداری و استهلاک پایین این کمباین ها اشاره کرد.

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران اضافه کرد: ضمن این که کمباین های برداشت برنج مذکور، قابلیت کار در زمین های کوچک شالی و زمین هایی که گل و لای فراوان دارند، در صورتی که کمباین های معمولی نمی توانند در این زمین ها وارد شود.

توسلی با بیان این که کمباین های برداشت برنج با بودجه شرکت کمباین سازی ایران وارد و بازار عرضه شده است، افزود: حدود 400 میلیارد ریال بودجه به این امر اختصاص داده شده است.

200-95            

نظر شما