جزئیات خبر


طی 4 ماه ابتدایی سال 1395؛

130 کمباین غلات توسط شرکت کمباین سازی ایران تولید شد

130 کمباین غلات توسط شرکت کمباین سازی ایران تولید شد
1395/6/4

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران از تولید 130 دستگاه کمباین غلات توسط این شرکت طی 4 ماه نخست امسال خبر داد.

مهندس سعید توسلی در گفت و گو با آستان نیوز، با بیان این که 85 درصد از کمباین های موجود در کشور، ساخت این شرکت است، افزود: در زمان تحریم، کل نیاز کشور به کمباین غلات، توسط شرکت کمباین سازی ایران تامین می شده است.

وی با اشاره به برنامه های این شرکت به منظور ارتقای کیفی تولیدات خود گفت: ارتباط با برندهای معتبر تولید کننده ماشین الات کشاورزی در جهان، تامین قطعات از منابع و تولید کننده های اصلی و همچنین تامین ماشین آلات مدرن به منظور تولید قطعات با کیفیت، از جمله این برنامه ها به شمار می رود.

توسلی درباره برنامه های استراتژیک شرکت کمباین سازی ایران به عنوان تنها تولیدکننده کمباین در کشور، طی سال جاری گفت: این اهداف و برنامه ها شامل افزایش سهم شرکت در توسعه مکانیزاسیون غلات، ورود به مکانیزاسیون سایر محصولات کشاورزی بر اساس برنامه های وزارت جهاد کشاورزی از قبیل تامین کمباین های سنگین برداشت غلات، کمباین سیب زمینی، کمباین پنبه، انواع سیستم های آبیاری و انواع تراکتورهای سنگین، است.

وی مهم‌ترین دستاورد این شرکت طی چند سال اخیر را قطع وابستگی نسبت به تامین کننده های کمباین در جهان که بیشتر جزء کشورهای اجرا کننده تحریم علیه ایران بوده اند، دانست.

توسلی، حفظ امنیت غذایی کشور مرتبط با تولید ماشین آلات توسط شرکت کمباین سازی ایران را یکی از اقدامات موفق آستان قدس رضوی در زمینه توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی عنوان کرد و افزود: این فعالیت در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی صورت گرفته است.

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران ادامه داد: علاوه بر این می توان به حفظ، احیاء و سرمایه گذاری عمده در صنعت استراتژیک تولید کمباین و ماشین الات کشاورزی به ویژه در شرایط تحریم، تورم و رکود اشاره کرد.

176-95            

نظر شما